Žemėlapiai

 

 
     
  Tradiciniai amatininkai
     
  Tradicinių amatų centrai
     
  Etnografiniai regionai
     
  Etnografiniai kaimai
     
 


 

Tradicinių amatininkų paieška

 
 
Amatas: Rajonas:

 


 

 
 


 
2013-03-19 Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus informacija

Šių metų kovo 9-10 dienomis Airijoje, Dubline buvo organizuota Kaziuko mugė, kurioje trečią kartą dalyvavo Lieuvos tautinio paveldo sertifikuoti amatininkai.

 


 

Nuo 2012 m. renginys išaugo į ,,Europos kultūrų festivalį“. Jame dalyvauja Rusijos, Ukrainos, Estijos, Lenkijos, Airijos, Lietuvos meno kolektyvai, amatininkai, maisto gamintojai.

 


 

Renginį atidarė Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys, pažymėdamas, kad Kaziuko 
mugės tradicija, garsinanti Vilnių nuo XVII amžiaus ir trumpam persikelusi į Dubliną yra reikšminga Airijoje gyvenantiems lietuviams. Tautinis paveldas - demonstruojami amatininkų sukurti dirbiniai, edukacinės pamokos vaikams rodo neatsiejamą ryšį su lietuviškąja etnine kultūra, jos populiarinimą išeivijos tarpe.Renginyje dalyvavę tautinio paveldo sertifikuoti amatininkai demonstravo medžio drožybą, karpinius, šiaudinius sodus ir žaislus, žalvarinius papuošalus, raštuotas pirštines, kalviškuosius dirbinius, muzikos instrumentus ir verbas. Jaunieji barzdaskučiai vedė edukacinius užsiėmimus, pasakojo apie primirštas ir pradedamas gaivinti barzdaskutystės tradicijas Lietuvoje. 

Galima teigti, kad prieš trejetą metų pradėtas projektas, įgavo prasmę . Tikslas-populiarinti tautinį paveldą išeivijoje gyventiems lietuviams – pasiektas. Lankytojų žingeidumas, noras sužinoti ir išmokti amatininkystės džiugina ir teikia vilčių, kad išeivijos tautinis tapatumas bus išsaugotas.
 
 
  

Į pradžią

 
 
 
       
   
Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyrius, Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6), LT-01103 Vilnius
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.