Žemėlapiai

 

 
     
  Tradiciniai amatininkai
     
  Tradicinių amatų centrai
     
  Etnografiniai regionai
     
  Etnografiniai kaimai
     
 


 

Tradicinių amatininkų paieška

 
 
Amatas: Rajonas:

 


 

 
 


 
2013-07-08 Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus informacija

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Taryboje atidarymo proga liepos 1-ąją Maskvoje, Senajame Arbate, prie J. Vachtangovo teatro, surengta Lietuvos tautinio paveldo sertifikuotų amatininkų darbų ir lietuviško maisto produktų mugė.

Renginį pradėjo Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Renatas Norkus, Rusijos Federacijos žemės ūkio ministras Nikolajus Fiodorovas ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, kurie savo kalbose pažymėjo, kad kultūrinis bendradarbiavimas yra ypatingai svarbus vystantis abiejų šalių tolimesniems santykiams. Garbinga delegacija aplankė visų tautinio paveldo meistrų ekspozicijas, mielai bendravo, domėjosi lietuviškais amatais, ragavo duonos ir šakočio. Didelis būrys smalsuolių susirinko pasižiūrėti netoliese pastatytoje scenoje koncertuojančių žinomų folkloristų ir tautinio paveldo sertifikuotų meistrų iš Pasvalio Linos ir Alberto Bartašių pasirodymo.

Mugės lankytojai, kurių buvo labai daug, galėjo susipažinti su Vilniaus verbomis, kurios maskviečiams buvo naujiena, grafikos ir karpinių tradicijomis, medžio skulptūromis, tradiciniais muzikos instrumentais, keramika, juostomis, riešinėmis, gintaro papuošalais, siuvinėtomis lininėmis staltiesėmis ir tradicinėmis pirštinėmis. Smagu, kad visi lankytojai išreiškė didelį susidomėjimą ir susitikimo džiaugsmą. 

Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Rusijos Federacijoje Renatas Norkus ir ponia Sandra Smaidrytė pakvietė mugės dalyvius į J. Vachtangovo teatrą, kuriame vyko A. Cholinos spektaklis ,,Moterų dainos“. Po spektaklio ambasadoriaus surengtame priėmime dalyvavo daugelio pasaulio šalių ambasadoriai ir diplomatai, reziduojantys Maskvoje.  Buvo išties smagu: mezgėsi pažintys, o Lietuvos tradiciniai amatininkai kartu su ambasadoriumi Renatu Norkumi susibūrė į ,,naują folklorinį ansamblį“, kuris visiems svečiams uždainavo -,,Buva rod buva rod šiandie susitikti, tik ne rod, tik ne rod, kad reik išsiskirti“... 

Projektą ,,Lietuvos tautinio paveldo pristatymas pirmininkavimo Europos Sąjungos tarybai proga Maskvoje, Senajame Arbate“, vykdė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija, rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

 
 
 
  

Į pradžią

 
 
 
       
   
Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyrius, Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6), LT-01103 Vilnius
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.