Žemėlapiai

 

 
     
  Tradiciniai amatininkai
     
  Tradicinių amatų centrai
     
  Etnografiniai regionai
     
  Etnografiniai kaimai
     
 


 

Tradicinių amatininkų paieška

 
 
Amatas: Rajonas:

 


 

 
 


 
2013-08-13 Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus informacija

 Kviečiame visus į Žemdirbių sostinę – Kauną, Laisvės alėją, kur Rugsėjo 27-29 dienomis šurmuliuos respublikinė Derliaus šventė 2013

 

Lietuvių liaudies patarlė byloja „Mokėk darbus dirbti, bet mokėk ir švęsti”. Taigi, ateina diena kuomet už ištisus metus trunkantį sunkų triūsą dėkojame motulei žemei ir ją dirbantiems žmonėms - žemdirbiams. Šią dieną su didžia pagarba nusilenkiame jiems ir jų darbui, tuo išreikšdami gilų ir nuoširdų dėkingumą.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet ūkininkai, amatininkai, tautinio paveldo puoselėtojai, tautodailininkai, mobilieji ūkininkų turgeliai pasirengę nudžiuginti miestelėnus savo pasiekimais. Rudens šventė šurmuliuos pačioje Kauno miesto širdyje – Laisvės alėjoje.

Scenoje prie Kauno miesto savivaldybės – sveikinimai žemdirbiams, muzika, žaidimai, jaunimo pasirodymai ir kitos linksmybės. Laisvės alėjoje – Lietuvos skirtingų rajonų savivaldybių kiemeliai.

Šių metų šventė, sutampanti su Lietuvos pirmininkavimu ES Taryboje, sulauks ir tarptautinio susidomėjimo – į šventę atvyks užsienio šalių ambasadoriai, ES institucijų atstovai. Garbūs užsienio svečiai turės puikią progą susipažinti su Žemės ūkio rūmų nariais bei gražiausiomis Lietuvos kaimo tradicijomis.

ŠVENTĖS PROGRAMA 

Rugsėjo 27 d. (penktadienis) 

11:00 val. – Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia. 

11:00 val. – Šv. Mišios už žemdirbius Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14 A).

11:40 val. – Eisena Laisvės alėja drauge su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“. 

12:00 val. – Šventės atidarymas lauko scenoje prie Kauno miesto savivaldybės (Laisvės al. 96). 

13:30 val. – Mugės apžiūra.

13:30 – 18:00 val. – Lietuvos rajonų savivaldybių muzikos ir šokių ansamblių pasirodymai lauko scenoje. 

16:00 val. – Mugės dalyvių apdovanojimai lauko scenoje. 

18:00 val. – Mugės pabaiga.

 

Rugsėjo 28 – 29 d. (šeštadienis ir sekmadienis)  

10:00 val. – Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia. Čia šurmuliuos ūkininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, aludariai, kalviai, bus galima nusipirkti natūralių kaimiškų produktų, savo akimis pamatyti, kaip atrodo senieji lietuviški amatai – kaip veliama vilna, drožiamas medis, audžiamos juostos. 

10:00 val. – 18:00 val. – Koncertinė programa lauko scenoje – dalyvauja Lietuvos savivaldybių ansambliai, jaunimo kolektyvai. Prie scenos – įvairūs žaidimai, konkursai ir atrakcijos mažiesiems mugės lankytojams, liaudies amatų demonstravimas ir pamokėlės.  

18:00 val. – Mugės pabaiga.

 

 

 
 
  

Į pradžią

 
 
 
       
   
Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyrius, Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6), LT-01103 Vilnius
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.