Žemėlapiai

 

 
     
  Tradiciniai amatininkai
     
  Tradicinių amatų centrai
     
  Etnografiniai regionai
     
  Etnografiniai kaimai
     
 


 

Tradicinių amatininkų paieška

 
 
Amatas: Rajonas:

 


 

 
 


 
2013-08-23 Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus informacija

Pivašiūnuose duris atvėrė tradicinis amatų centras

Šių metų Žolinės atlaidai Pivašiūnuose buvo išskirtiniai – sutapo su  reikšmingomis datomis: atidarytas pirmasis Alytaus rajone amatų centras, prieš 25-erius metus per Žolinės atlaidus kardinolas Vincentas Sladkevičius vainikavo stebuklingomis galiomis garsėjantį Dievo motinos su Kūdikiu paveikslą, kuriam suteiktas Švč. Mergelės Marijos ,,Nuliūdusiųjų Paguodos“ titulas, Palaimintojo Jono Pauliaus II apaštališkosios kelionės Lietuvoje 20 -metis ir pivašiūniškiai paminėjo bendruomenės įkūrimo penkmetį. 

Šventė prasidėjo Šv. mišiomis, kurias Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčioje aukojo Jo Ekscelencija Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas, giesmę Marijai giedojo garsi liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė.  Vėliau šventinis renginys tęsėsi  Pivašiūnų  amatų centre.   

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, džiaugdamasis projekto „Pivašiūnų amatų centro steigimas bei pritaikymas bendruomenės poreikiams“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Tradicinių amatų kūrimas ir plėtra“ įgyvendinimu, pirmiausia padėkojo Seimo nariui Kaziui Starkevičiui, daug prisidėjusiam, kad projektui būtų skirtas finansavimas ir Jo Ekscelencijai Kaišiadorių vyskupui Jonui Ivanauskui, palaikančiam mero Pivašiūnų piligrimystės idėją.   

„Tikiuosi, kad amatų centras kartu su Pivašiūnų šventove taps piligrimystės centru ir čia sukurti darbai papuoš šventovę“, - atidarymo kalboje sakė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Jo Ekscelencijos vyskupo J. Ivanausko nuomone, daugelis žmonių, atvykusių į Pivašiūnų Žolinės atlaidus ir ne tik, tikrai užsuks į amatų centrą, kur galės nusipirkti ir namo parsivežti amatininkų dirbinių, kurių negalės įsigyti niekur kitur.

Pivašiūnų tradicinio amatų centro direktorę su įkurtuvėmis pasveikino Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vedėja Regina Voverytė ir Tautinio paveldo produktų, tradicinių mugių, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo ekspertų komisijossekretorė Lina Bukauskienė.

Lankytojai naujame amatų centre gėrėjosi Danutės Gražulytės-Senūtienės iš akmenų sukurtais paveikslais, stebėjo, kaip gimsta grafikų-keramikų Inos ir Mindaugo iš Lačionių  kaimo sukurti grafikos darbai, akį traukė Algirdo Judicko drožiniai. Keramikės Marija Sabulienė ir Ramutė Mickūnienė iš Kančėnų kaimo čia pat lipdė molinius suvenyrus. Antrame aukšte veikė spalvinga dzūkių rankdarbių paroda ir Kaišiadorių arkivyskupui Teofiliui Matulioniui atminti skirta ekspozicija.

Pasigrožėjus amatininkų sukurtais darbais, buvo galima paskanauti ir dzūkiško kulinarinio paveldo – bandų su darytiniu, duonos ir pyragų, keptų kaimiškoje krosnyje, atsigerti gaivių kmynų ir mėtų gėrimų.

Pivašiūnų amatų centras išskirtinis tuo, kad jame susibūrę skirtingų sričių amatininkai galės ne tik kurti, demonstruoti  ir parduoti savo darbus – kiekvienas čia apsilankęs svečias galės pasimokyti vieno ar kito senojo amato.

 
 
  

Į pradžią

 
 
 
       
   
Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyrius, Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6), LT-01103 Vilnius
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.