Žemėlapiai

 

 
     
  Tradiciniai amatininkai
     
  Tradicinių amatų centrai
     
  Etnografiniai regionai
     
  Etnografiniai kaimai
     
 


 

Tradicinių amatininkų paieška

 
 
Amatas: Rajonas:

 


 

 
 


 
2013-11-26 Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus informacija

 

Tradicinių amatų centro „Svirnas“ pristatymas Utenoje

 

Darganotos lapkričio 8-osios dienos popietę Utenos tautodailininkai, Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovai ir meną mėgstantys uteniškiai skubėjo į tradicinių amatų centro „Svirnas“ atidarymą. Centras savo veiklą pradėjo jau prieš kurį laiką, kai tik, jam vadovauti buvo paskirta administratorė Dalia Urbonienė. Jo atidarymas – tarsi startas naujiems projektams, naujai veiklai. „Svirno“ atidaryme dalyvavo ir tautodailininkus bei centro darbuotojus sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Gražių sveikinimo žodžių ir linkėjimų negailėjo Utenos kultūros, Utenos turizmo informacijos, Utenos verslo informacijos centrų, Utenos kraštotyros muziejaus vadovai, „Svirno“ kaimynai: Utenos „Saulės“ gimnazijos direktorius, Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centro atstovai. Tradicinių amatų centro atidarymas sulaukė ir Lietuvos Respublikos Seimo narės Mildos Petrauskienės dėmesio: Seimo narės sveikinimą ir dovaną perdavė jos padėjėja Marija Ilčinskienė.

Tradicinių amatų centro „Svirnas“ Utenoje įsteigimo iniciatorė Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė pristatė susirinkusiems visą centro kelią nuo idėjos iki rekonstrukcijos pabaigos. Naująsias patalpas pašventino Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios vikaras kun. Mindaugas Šakinis.


Administratorė Dalia Urbonienė neliko skolinga – atsidėkodama už nuoširdžius sveikinimus ir palinkėjimus įteikė tautodailininkų rankomis pagamintus mažuosius stebuklus Zitai Mackevičienei ir kitiems svečiams.

Vien sveikinimais ir dovanomis atidarymo ceremonija nesibaigė. Jaukiame, šypsenų sušildytame „Svirne“ skambėjo Užpalių kanklininkų ansamblio „Pasagėlė“ merginų atliekami kūriniai, skudučių muzika, sutartinės bei renginio vedėjų Angelės ir Lino Bražionių utenietiška šnekta, kuri – tikras išminties, sąmojo ir taiklių pastebėjimų lobynas. Pagerbdami savo tarmę ir Tarmių metus, sveikintojai taip pat kalbėjo tarmiškai, žarstydami juokus ir liaudies išmintį.
Tautodailininkė Aleksandra Stasytienė susirinkusiems pademonstravo mažą stebuklą: čia pat, apsupta žiūrovų, nuaudė keletą škaplierių. Pasak Aleksandros, tomis pačiomis staklelėmis ir tokiu pat būdu audė ir jos mama. Tad mažoms ir dailioms staklelėms – jau ne vienas dešimtmetis.
Aleksandra Stasytienė nustebino susirinkusius dar vienu stebuklu: gilių kava, kuria pavaišino visus svečius. „Ši kava suteikia energijos ir žvalumo kiekvienam,“ – sakė tautodailininkė.
Ant vaišių stalo buvo ir kitokių skanumynų. Ir viskas „iš namų“, viskas pagaminta naujųjų „Svirno“ šeimininkų: lašinukai, rauginti agurkai, džiovintos obuolių skiltelės ir moliūgų gabalėliai, medus ir putinų uogienė. „Svirnas“ tądien kvepėjo ne tik naujumu, bet ir naminių gaminių aromatais.

 Straipsnio autorė Lolita Kaminskienė
  

Utenos kraštotyros muziejaus padalinys 

Tradicinių amatų centras „Svirnas“

 K. Ladygos g. 18, Utena   LT-28239

 Tel.: 8 615 25062, E. p. urbonienesvirnas@gmail.com

 

 
 
  

Į pradžią

 
 
 
       
   
Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyrius, Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6), LT-01103 Vilnius
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.