Žemėlapiai

 

 
     
  Tradiciniai amatininkai
     
  Tradicinių amatų centrai
     
  Etnografiniai regionai
     
  Etnografiniai kaimai
     
 


 

Tradicinių amatininkų paieška

 
 
Amatas: Rajonas:

 


 

 
 


 
2014-07-10 Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus informacija

TRADICINIAI AMATININKAI 2014 M. LIETUVOS DAINŲ ŠVENTĖJE

     Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventės tradicija – tai šimtą metų besitęsiantis procesas, išaugęs iki reikšmingiausio, didžiausio Lietuvos kultūros reiškinio, kuris ugdo visuomenės kūrybines galias, telkia ją meninei veiklai ir periodiškai suburia į didžiulius šventinius renginius įvairių sričių mėgėjų meno kolektyvus, profesinės kultūros atstovus ir sukelia didžiulį visuomenės rezonansą.

     Dainų ir šokių šventės tradicija Lietuvoje gyvuoja 90 metų, skaičiuojant nuo 1924 metų, kai buvo surengta pirmoji Dainų diena. Nuo pirmosios Dainų dienos  iki šių metų yra surengta 15 Dainų švenčių. Dainų ir šokių šventimo renginiai Vilniuje vyko liepos 2 - 6 dienomis.

   Naujas dainų šventės sumanymas – kelias dienas veikianti visiems, ypač šeimoms ir vaikams, atvira erdvė, kurioje buvo rodoma, kaip gimsta senieji lietuvių amatai, ir jų mokoma. Šių kūrybinių dirbtuvėlių mokytojais tapo ne tik žymiausi šalies meistrai, pedagogai, bet ir talentingi vaikai.

     Liepos 2 – 5 dienomis Pilių teritorijoje ir Bernardinų sode vyko šventinė mugė, kurioje savo gaminiais prekiavo 90 tradicinių amatininkų ir tautodailininkų bei svečiai iš užsienio šalių. Tradiciniai amatininkai dėkingi Žemės ūkio ministerijai už suteiktą paramą.
 
 
  

Į pradžią

 
 
 
       
   
Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyrius, Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6), LT-01103 Vilnius
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.